از روز جهانی صحت، تحت شعار ” افسردگی: بیایید صحبت کنیم”؛ تجلیل گردید.

ویدا فیضی، مسوول بخش روان اجتماعی-صحت میدیکا افغانستان

ویدا فیضی، مسوول بخش روان اجتماعی-صحت میدیکا افغانستان

7 آپریل مصادف است با روز جهانی صحت که همه ساله از این روز در سراسر جهان تجلیل می گردد و امسال این روز تحت شعار ” افسردگی: بیایید صحبت کنیم”؛ نامگذاری شده است.

سازمان صحی جهان بر این نظر است که دلایل زیادی جهت جدی گرفتن افسردگی وجود دارد، زیرا افسردگی عمده ترین علت ناتوانی در انجام فعالیت های زندگی در سراسر جهان است و هزینه های اقتصادی سرسام آوری را در بردارد . قانع کننده ترین دلیل برای راه اندازی  کمپاین ” افسردگی: بیایید صحبت کنیم”؛ شاید این باشد که افسردگی نه تنها باعث درد و رنج عظیم شخص مصاب شده، بلکه خانواده او را نیز متضرر می سازد.

ویدا فیضی مسول پروگرام روان اجتماعی و صحت موسسه میدیکا افغانستان دررابطه با این روز می گوید: میدیکا افغانستان در کمپاین “افسردگی : بیاید صحبت کنیم” ؛ فعالانه سهم گرفته و بدین منظور به تعداد 800 ورقه آگاهی دهی در مورد افسردگی و راه های حل کمک خودی را به چاپ رسانده  و برای متعلمین دو لیسه عالی و محصلین دو موسسه  تحصیلات عالی شهرکابل توزیع نمودند.

وی می افزاید؛ جهت آگاهی بیشتر در مورد افسردگی و راه های مقابله با آن، مصاحبه ای را با سه تن از روانشناسان ورزیده این موسسه و یک تن از موکلین انجام داده اند.

برعلاوه آن؛ برنامه آگاهی دهی برای  85 تن از خانم های  گروپ های حمایوی و خانم هایی که از باغ شهرآراء( باغ زنانه ) شهرکابل بازدید می نمودند راه اندازی گردید. جهت معلومات بیشتر ومشاهده مصاحبه ها ما را در وب سایت، فیسبوک و توییتر میدیکا افغانستان دنبال نمایید.

 

https://www.facebook.com/Medica-Afghanistan-150729171747064/?ref=nf

 

https://www.youtube.com/watch?v=QO7pQGX5SDo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=M6w42mFMZKk&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=SWXen0wC00k&feature=youtu.be

http://www.medicaafghanistan.org/Publications/xyz.mpg

 

هم چنین شما می توانید پیام های بیشتری از سازمان صحی جهان و وزارت صحت عامه را در رابطه با این روز، از این جا به دست بیاورید.

افسردگی: بیایید صحبت کنیم

قالب وردپرس افزونه وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب وردپرس قالب صحیفه